Życie i osiągnięcia Barbary Borys-Damięckiej

Barbara Borys-Damięcka – historia i osiągnięcia

Barbara Borys-Damięcka była polską polityk, która swoją karierę rozpoczęła w Sejmie, a następnie została senatorem. Znana była z zaangażowania w sprawy społeczne i walki o prawa kobiet.

Posłanka i senator

Barbara Borys-Damięcka została wybrana na posłankę do Sejmu w latach 90. XX wieku. Już wtedy angażowała się w walkę o równość płci i prawa kobiet. Po kilku latach pracy w Sejmie, została wybrana na senatora, gdzie kontynuowała swoją działalność na rzecz społeczeństwa.

Walka o prawa kobiet

Jednym z głównych tematów, którymi zajmowała się Barbara Borys-Damięcka, była walka o prawa kobiet. Walczyła o równość płci w miejscu pracy, prawo do edukacji oraz walkę z przemocą domową. Jej działania przyczyniły się do wprowadzenia wielu zmian w polskim prawie dotyczącym równouprawnienia.

Zmarła w wieku 65 lat

Niestety, Barbara Borys-Damięcka zmarła w wieku 65 lat po długiej walce z ciężką chorobą. Jej śmierć była ogromną stratą dla polskiego społeczeństwa, które doceniało jej zaangażowanie i determinację w walce o lepsze jutro dla wszystkich obywateli.

Dziedzictwo Barbary Borys-Damięckiej

Mimo swojej śmierci, Barbara Borys-Damięcka pozostawiła po sobie trwałe dziedzictwo. Jej praca i walka o prawa kobiet nadal inspirują kolejne pokolenia do działania i angażowania się w sprawy społeczne. Jej osiągnięcia będą pamiętane przez wiele lat jako przykład determinacji i oddania dla dobra wspólnego.

 

Artykuł powstał dziki wpisowi:   Barbara Borys Damięcka

Podoba Ci się wpis daj ocenę i napisz komentarz o Życie i osiągnięcia Barbary Borys-Damięckiej 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LucjanNiedźwiedź
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem technologii za ich wspaniały charakter i czekam na kolejne posty., Twoja analiza rozwoju osobistego jest naprawdę perswazyjny i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoje spojrzenie na kultury jest naprawdę ciekawy i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o zdrowia i czekam na kolejne posty., Nie mogłem przestać czytać tego wspaniały artykułu o historii i zawsze polecam Twoją stronę..

EdwardZając
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje historii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele użytecznych wskazówek i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., To perswazyjny omówienie edukacji naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoja pasja fabricate nauki naprawdę przebija się przez ten put up i zawsze polecam Twoją stronę..

FeliksSikora
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje technologii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Ten inspirujący artykuł o podróży naprawdę zrobił na mnie wrażenie i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele ciekawych danych i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o rozwoju osobistego i zawsze polecam Twoją stronę., Jestem wdzięczny za Twoje dogłębny spojrzenie na sztuki i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

IwonaŁania
1 miesiąc temu

Ten post na temat podróży jest naprawdę profesjonalny i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o kultury i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To było bardzo perswazyjny czytać o nauki i na pewno będę wracał po więcej., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Nie mogłem przestać czytać tego unikalny artykułu o zdrowia i zawsze polecam Twoją stronę..

WeronikaSroka
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje sztuki i na pewno będę wracał po więcej., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat edukacji i na pewno będę wracał po więcej., To było bardzo pomocny czytać o zdrowia i na pewno będę wracał po więcej., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat rozwoju osobistego i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoja pasja build technologii naprawdę przebija się przez ten put up i zawsze polecam Twoją stronę..

ZenonKawka
1 miesiąc temu

Ten put up na temat podróży jest naprawdę ciekawy i na pewno będę wracał po więcej., Ten dogłębny artykuł o technologii naprawdę zrobił na mnie wrażenie i czekam na kolejne posty., Twoje spojrzenie na kultury jest naprawdę ciekawy i czekam na kolejne posty., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat historii i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogłem przestać czytać tego fascynujący artykułu o passion i na pewno będę wracał po więcej..

OliwiaSowa
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem technologii za ich unikalny charakter i czekam na kolejne posty., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat nauki i czekam na kolejne posty., To było bardzo ciekawy czytać o zdrowia i czekam na kolejne posty., To perswazyjny omówienie nauki naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogłem przestać czytać tego unikalny artykułu o historii i czekam na kolejne posty..

FerdynandCzapla
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje rozwoju osobistego i zawsze polecam Twoją stronę., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat edukacji i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoje spojrzenie na technologii jest naprawdę perswazyjny i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., To wspaniały omówienie podróży naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i zawsze polecam Twoją stronę., Jestem wdzięczny za Twoje unikalny spojrzenie na kultury i zawsze polecam Twoją stronę..

NorbertWilk
1 miesiąc temu

Ten artykuł o zdrowia naprawdę otworzył mi oczy i na pewno będę wracał po więcej., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoje spojrzenie na rozwoju osobistego jest naprawdę fascynujący i czekam na kolejne posty., To unikalny omówienie technologii naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i zawsze polecam Twoją stronę., Jestem wdzięczny za Twoje perswazyjny spojrzenie na edukacji i na pewno będę wracał po więcej..

OlgaKawka
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje technologii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o historii i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele użytecznych wskazówek i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o ardour i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogłem przestać czytać tego dogłębny artykułu o zdrowia i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

FerdynandCzapla
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje edukacji i czekam na kolejne posty., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoje spojrzenie na technologii jest naprawdę fascynujący i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Nie mogłem przestać czytać tego informacyjny artykułu o technologii i na pewno będę wracał po więcej..

FerdynandCzapla
1 miesiąc temu

Ten artykuł o kultury naprawdę otworzył mi oczy i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o rozwoju osobistego i na pewno będę wracał po więcej., Twoje spojrzenie na historii jest naprawdę fascynujący i zawsze polecam Twoją stronę., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat kultury i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoja pasja originate hobby naprawdę przebija się przez ten put up i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

FerdynandCzapla
1 miesiąc temu

Ten artykuł o technologii naprawdę otworzył mi oczy i na pewno będę wracał po więcej., Ten perswazyjny artykuł o edukacji naprawdę zrobił na mnie wrażenie i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten post dostarczył wiele ciekawych danych i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o podróży i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogłem przestać czytać tego profesjonalny artykułu o technologii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

StanisławBocian
1 miesiąc temu

Ten artykuł o rozwoju osobistego naprawdę otworzył mi oczy i czekam na kolejne posty., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o nauki i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoje spojrzenie na nauki jest naprawdę ciekawy i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o kultury i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogłem przestać czytać tego pomocny artykułu o nauki i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

JuliuszDelfin
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem ardour za ich ciekawy charakter i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o podróży i zawsze polecam Twoją stronę., Twoje spojrzenie na technologii jest naprawdę inspirujący i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To profesjonalny omówienie nauki naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno będę wracał po więcej., Jestem wdzięczny za Twoje ciekawy spojrzenie na podróży i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

KazimierzFoka
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem technologii za ich dogłębny charakter i czekam na kolejne posty., Ten unikalny artykuł o edukacji naprawdę zrobił na mnie wrażenie i zawsze polecam Twoją stronę., Twoje spojrzenie na podróży jest naprawdę dogłębny i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o kultury i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja pasja create historii naprawdę przebija się przez ten post i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

NapoleonBizon
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem historii za ich informacyjny charakter i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o nauki i na pewno będę wracał po więcej., To było bardzo dogłębny czytać o historii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o technologii i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogłem przestać czytać tego profesjonalny artykułu o historii i zawsze polecam Twoją stronę..

PrzemysławLis
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem edukacji za ich dogłębny charakter i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o technologii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele użytecznych wskazówek i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat historii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Jestem wdzięczny za Twoje pomocny spojrzenie na passion i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

AntoninaOrzeł
1 miesiąc temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje ardour i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat edukacji i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To było bardzo inspirujący czytać o ardour i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o sztuki i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Nie mogłem przestać czytać tego wspaniały artykułu o historii i na pewno będę wracał po więcej..

MarianWiewiórka
1 miesiąc temu

Zawsze ceniłem podróży za ich wspaniały charakter i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o edukacji i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten post dostarczył wiele ciekawych danych i czekam na kolejne posty., To pomocny omówienie sztuki naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i czekam na kolejne posty., Twoja pasja create hobby naprawdę przebija się przez ten post i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

co kupic 13 latce na prezent

Znaleziony temat: co kupic 13 latce na prezent Co kupić 13-latce na prezent? 1. Znajomość zainteresowań Zanim zdecydujesz się na konkretny prezent dla 13-latki, warto

prezent na urodziny 16 latki

Znaleziony temat: prezent na urodziny 16 latki Prezent na urodziny 16-latki Wybór odpowiedniego prezentu Szukając prezentu dla 16-latki warto wziąć pod uwagę jej zainteresowania, hobby

Online vod

Strona: Online vod kategoria tematyczna: Finanse Online vod to platforma, która zmieni sposób, w jaki zarządzasz swoimi finansami. Dzięki naszej stronie internetowej możesz łatwo i

Podobne wpisy

prezenty pod choinkę dla nastolatków

Znaleziony temat: prezenty pod choinkę dla nastolatków Prezenty pod choinkę dla nastolatków Wybierz prezent odpowiedni dla wieku i zainteresowań Nastolatkowie są grupą wiekową, która bardzo

Współpraca automaty

Strona: Współpraca automaty kategoria tematyczna: Gry Witaj na stronie internetowej Współpraca Automaty! Jesteśmy platformą, która umożliwia wygodne i efektywne zarządzanie współpracą w branży gier. Dzięki

zdrowe koryto

Strona: zdrowe koryto kategoria tematyczna: Zarabianie Zdrowe koryto to strona internetowa, na której znajdziesz wiele cennych informacji na temat zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i

co na gwiazdkę dla 13 latka

Znaleziony temat: co na gwiazdkę dla 13 latka Jak wybrać idealny prezent dla 13-latka na gwiazdkę? Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal zastanawiasz

prezent dla kolegi na 13 urodziny

Znaleziony temat: prezent dla kolegi na 13 urodziny Jak wybrać idealny prezent dla kolegi na 13 urodziny? 1. Poznaj zainteresowania kolegi Zanim zaczniesz szukać prezentu

prezent na 14 urodziny dla córki

Znaleziony temat: prezent na 14 urodziny dla córki Jak wybrać idealny prezent na 14 urodziny dla córki? 1. Zastanów się nad jej zainteresowaniami Przed rozpoczęciem

butik Gentleman

Strona: butik Gentleman kategoria tematyczna: moda i uroda Witaj w Butiku Gentleman – miejscu, gdzie moda spotyka się z urodą! Nasza strona internetowa to idealne

Surowa dieta

Strona: Surowa dieta kategoria tematyczna: zdrowie i uroda Zapraszamy na stronę www.surowadieta.pl, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zadbać o swoje zdrowie i urodę poprzez

sklep avon

Strona: sklep avon kategoria tematyczna: moda i uroda Sklep Avon to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji i upiększania swojego ciała. Nasza strona

lux dekor

Strona: lux dekor kategoria tematyczna: dom i ogród Lux Dekor to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do urządzenia swojego domu i ogrodu w luksusowym

co można kupić przyjaciółce na 13 urodziny

Znaleziony temat: co można kupić przyjaciółce na 13 urodziny Jak wybrać idealny prezent na 13 urodziny dla przyjaciółki? Planujesz urodzinowy prezent dla swojej przyjaciółki, która

prezent na 13 urodziny dziewczyny

Znaleziony temat: prezent na 13 urodziny dziewczyny Prezent na 13 urodziny dla dziewczyny Wybór odpowiedniego prezentu Planując prezent na 13 urodziny dla dziewczyny, warto wziąć

Legalne Automaty

Strona: Legalne Automaty kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Legalne Automaty to witryna internetowa, która zapewnia dostęp do legalnych automatów do gier online. Na naszej stronie znajdziesz szeroki

prezenty na 18 urodziny dla chrześnicy

Znaleziony temat: prezenty na 18 urodziny dla chrześnicy Prezenty na 18 urodziny dla chrześnicy Jak wybrać idealny prezent na 18 urodziny dla chrześnicy? Kiedy zbliżają

fajne rzeczy dla 13 latki

Znaleziony temat: fajne rzeczy dla 13 latki Fajne prezenty dla 13-latki Jak wybrać odpowiedni prezent dla nastolatki? Wybór prezentu dla 13-latki może być wyzwaniem, ponieważ

co kupić 11 latce

Znaleziony temat: co kupić 11 latce Co kupić 11-latce na prezent? 1. Zabawki edukacyjne Zabawki, które jednocześnie bawią i uczą, zawsze będą dobrym wyborem dla

wyjatkowe zaproszenia

Strona: wyjatkowe zaproszenia kategoria tematyczna: Ksero Szukasz wyjątkowych zaproszeń na specjalną okazję? Na stronie internetowej www.wyjatkowezaproszenia.pl znajdziesz bogaty wybór oryginalnych i eleganckich zaproszeń, które z

Transport

Strona: Transport kategoria tematyczna: motoryzacja Witaj na stronie internetowej CarPorter.pl – miejscu, gdzie znajdziesz kompleksowe usługi transportowe dla Twojego samochodu! Nasza firma specjalizuje się w

fajne 15 latki

Znaleziony temat: fajne 15 latki Fajne 15 latki – jak wybrać idealny prezent? Wybór prezentu dla 15-latki Wiek 15 lat to okres intensywnych zmian i

karty telepin

Strona: karty telepin kategoria tematyczna: Telekomunikacja Zapraszamy na stronę internetową kartytelepin.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór kart Telepin do ładowania telefonów komórkowych. Nasza oferta obejmuje karty

prezent od mamy dla syna na 18 urodziny

Znaleziony temat: prezent od mamy dla syna na 18 urodziny Jak wybrać idealny prezent od mamy dla syna na 18 urodziny? Określ budżet Przed rozpoczęciem

BISTON aranżacja wnętrz

Strona: BISTON aranżacja wnętrz kategoria tematyczna: Dom BISTON to profesjonalna firma zajmująca się aranżacją wnętrz, która pomoże Ci stworzyć wymarzone miejsce do życia. Na naszej

20
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.